jednorozec.cz

Katalog firem a www stránek

Odkazy

Aktuální genetika Aktuální genetika
Učebnice, zaměřená na aktuální témata lékařské biologie a genetiky. Vytvořena jako doplněk výuky na Ústavu biologie a lékařské genetiky 1.LF UK a VFN.

ECONNECT ECONNECT
Stránka se zpravodajstvím o přírodě a ŽP

Ekolist Ekolist
Ekologické zpravodajství

Enviweb Enviweb
Web o životním prostředí

Genetika Genetika
Molekulární základy dědičnosti, DNA, RNA, translace, transkripce, geneticky podmíněné choroby, základy populační genetiky, mutace, geny a alely, chromozomy.

Příroda.cz Příroda.cz
Informační, komunikační vzdělávací ale i zábavné centrum věnované (především české) přírodě. Články o přírodě, lexikon zvířat a rostlin, ekologie, životní prostředí, diskuzní fóra, kalendář zajímavých akcí, pozadí na plochu, počasí...

Rostliny Blog Rostliny Blog
Blogcyklopedie popisující flóru z našich luhů, hájů, ale i parků či zahrádek. Rostliny jsou popsány z hlediska jejich nejvýznačnějších znaků. Mezi ty patří výskyt, vzhled a případné využití.

Botany Botany
Zajímavosti ze světa rostlin s katalogem rostlin a vyhledáváním jednotlivých druhů. Seznam rezervací, chráněných území a jiných významných botanických lokalit.

Informace o porodu - foto  a video Informace o porodu - foto a video
Základní informace pro nastávající otce a matky týkající se porodů. Prohlédněte si, jak bude vše probíhat, abyste byli připraveni, až to přijde.

Atlas Rostlin Atlas Rostlin
Podrobné informace o rostlinách včetně fotogalerií, rozdělení do mnoha kategorií.

Genetika - Biologie Genetika - Biologie
Informační portál o genetice a souvisejících biologických tématech pro studenty i širokou veřejnost.

Encyklopedie živočichů Encyklopedie živočichů
Mořští živočichové, jako savci, kytovci, kostnaté ryby, žraloci a rejnoci jsou popsáni v atlas živočichů. Též je tu atlas moří a oceánů.

Moje-krev Moje-krev
Informační web představující životodárnou tekutinu krev.

Stromy v ČR Stromy v ČR
Stromy jsou nedílnou součástí planety Země. Vytvářejí nám životní prostředí a nezbytný kyslík. Web popisuje stromy žijící na českém území.

Strom baobab Strom baobab
Baobab, strom mrtvých krys, je prazvláštní strom s neuvěřitelnými rozměry a délkou života. Poodhalte tajemství tohoto lahvového stromu.